Uverejnené

Ležíte radi v záhrade?

Čítate si knihu, sedíte, pozorujete oblohu  alebo len hľadíte do blba? Prinášame vám inšpirácie pre kreslá, ležadlá a lavičky, vďaka ktorým je to možné.

Sedenie na záhrade, nazývané aj mobiliár, sa hodí do tieňa, pod korunu stromu alebo do rohu, odkiaľ je na záhradu výhľad z iného uhla. Môžete ho uložiť k voňavému jasmínu alebo k levanduľovému záhonu. Okrem toho môže byť súčasťou mobiliára aj príručný stolík na kávu či čaj. Nič sa nestane, ak si naň aj vyložíte nohy.

Už dizajn napovedá, koľko času tam strávite. Na dlhší oddych je vhodný mobiliár s operadlom alebo aj s podrúčkami. Pohodlne sa viete oprieť a vychutnať si pohľad na zvyšok záhrady, tak dlho, ako len chcete.

Foto: Ateliér Papaver

Okrem toho môže byť súčasťou mobiliára aj príručný stolík na kávu či čaj. Nič sa nestane, ak si naň aj vyložíte nohy.

Foto: Ateliér Papaver

Sedenie v hamake sa nedá nazvať inak ako lebedenie. Sadnete si do nej a ona sa vám tvarovo úplne prispôsobí. Človek relaxuje už len pri pohľade na ňu.

Foto: Ateliér Papaver

Dizajn lavičky vždy treba prispôsobiť dizajnu záhrady. Niekedy je dobré, keď lavička prirodzene zapadne do prostredia a človek si ju všimne, až keď stojí pri nej. Inokedy je ústredným prvkom záhrady a môže byť aj výraznejšia.

Foto: Ateliér Papaver
Foto: Ateliér Papaver
Foto: Ateliér Papaver

Ležanie v záhrade má veľké čaro. Je v tom dávka pôžitku a kľudu. Ležať môžete nielen na lehátku, ale aj v húpacej sieti. Na slnku s výhľadom na oblohu, či v tieni s výhľadom na košatú korunu stromu. 

Foto: Ateliér Papaver

Lavička bez operadla poslúži skôr na krátky oddych. Nemusí byť zložitého dizajnu. V jednoduchosti je krása.

Foto: Ateliér Papaver

Zdroj úvodnej fotky: Ateliér Papaver