Uverejnené

Nezabudnuteľná svadobná výzdoba v boho štýle

Svadobný obrad a svadobná hostina sú pre novomanželov nezabudnuteľným zážitkom na celý život. Pred samotným začiatkom príprav sa musia snúbenci rozhodnúť, v akom štýle sa bude niesť ich veľký deň. Snívate o nezabudnuteľnej svadobnej hostine v teplý letný večer, medzi kvetmi, sviečkami a štýlovými dekoráciami?

Téma boho vás v tom prípade určite osloví! Poradíme vám aké farby, materiály, dekorácie a kvetinovú výzdobu zvoliť, aby ste vyčarovali nezabudnuteľnú a pohodovú atmosféru.

Pýtate sa čo je boho štýl a podľa čoho ho spoznáte? Skratka boho vychádza zo slova bohemia a je výsledkom kombinácie hippe a vintage štýlov, ktoré je možno ľubovoľne kombinovať. Medzi charakteristické boho prvky jednoznačne patria strapce, kvety, čipky, vintage doplnky a prírodné textílie. Boho štýl je eklektickou zmesou, ktorá zaujme hneď na prvý pohľad!

K boho štýlu sa dokonale hodí svadobný obrad ako aj hostina v exteriéri. Ak však uprednostňujete oslavu v interiéri, voľte stodolu alebo miesto disponujúce dostatkom dreva či tehlových materiálov. Boho štýl je typický jeho prepojenosťou s prírodou, preto dbajte aj na využitie exteriéru, ktorý vám svadobné miesto ponúka. Pripravte na záhrade pre hostí miesto na sedenie v podobe prútených kresiel či taburetiek. Balíky slamy môžu tieť vhodne poslúžiť ako súčasť boho scenérie.

Farby a materiály

Boho štýl je skutočnou pastvou pre všetky zmysly. Ponúka rozmanité detaily a súlad s prírodou. S bohémskou atmosférou sa spája farebnosť a často aj tmavšie farby, ako zlatá, medená, smaragdová, kobaltová, či zafírová. Vhodné je kombinovať tlmené odtiene s viac výraznejšími a energizujúcejšími farbami. Nič nepokazíte voľbou tmavších zemitých odtieňov, ktoré dopĺňajú ostatné prírodné motívy boho svadby. Obľúbenou je tiež klasická kombinácia bielej farby so zelenou.

Boho štýl kombinuje rôzne textúry a materiály – strapce, pierka a čipky. Medzi najčastejšie používané patria prírodné materiály, akými sú napríklad ľan alebo juta. Môžete však siahnúť aj po elegantnejších materiáloch, akými sú hodváb alebo bavlnený satén.

Svadobná výzdoba

Pri organizovaní svadobnej výzdoby v štýle boho nezabúdajte, že krása tohto štýlu je v jeho jednoduchosti. Prírodné prvky, lapače snov, divé kvety a koberce v štýle boho alebo vintage vytvoria scenériu ako z rozprávky. Nezabudnite ani na osvetlenie, ktoré je pre svadbu v boho štýle veľmi dôležité. Lampáše, svetelné reťaze a sviečky vytvoria tú pravú romantickú atmosféru.

Tip: Nebojte sa použiť aj staré a na prvý pohľad opotrebované veci. Aj starým kúskom môžete jednoducho vdýchnuť nový život. Vyberte si napríklad staré drevené debničky, naplňte ich machom, kvetmi, či trávami, a medzi ne umiestnite malé svetelné reťaze. Takáto dekorácia môže stáť napríklad pri vchode a vítať tak všetkých vašich hostí.

Kvetinová výzdoba

Na stoloch by malo byť veľa kvetov! Sú predsa symbolom sviežosti, jemnosti a predovšetkým prírody. Voľne naaranžované poľné kvety sú ideálne ako kvety na svadobný stôl v štýle boho. Venujte pozornosť tomu, aby kvetinové aranžmány na stole neboli príliš vysoké a nebránili komunikácii medzi hosťami. Kvety môžete voliť skôr neformálnej povahy. V tradičnej verzii boho vyberajte sezónne kvety. Veľmi obľúbenými sú práve lúčne kvety alebo vázy s obilninami a pampovými trávami.

Pampové trávy sú momentálne trendy a ideálnou svadobnou dekoráciou v boho štýle. Môžu sa objaviť v kytici nevesty ako i na stoloch vo vázach. Ak chcete docieliť skutočný wow efekt, môžete tento druh trávy použiť aj na stavbu svadobného oblúka.

Ak ste zástanca exotickejších verzií kvetinových dekorácií, mimoriadne trendy a obľúbený je eukalyptus, rôzne sukulenty alebo olivové ratolesti. Eukalyptus a jeho krásna zelená farba mimoriadne pekne kontrastuje s bielymi alebo ružovými kvetmi, napríklad ružami. Na tanier môžete tiež položiť vetvičku eukalyptu alebo sukulent.

Tip: Na slávnostnom svadobnom stole bude originálnou dekoráciou girlanda z kvetov, vetvičiek eukalyptu a tráv.

Ak hľadáte dalšie inšpirácie na kvetinovú výzdobu, pozrite si článok ako na živé kvety na Westwing, v ktorom môžete nájsť s nami rozhovor.

Tento článok vznikol v spolupráci s Westwing