Uverejnené

Viete ako prebieha naša kvetinová škola?

Dostali ste darčekový poukaz na kvetinovú školu a neviete čo vás čaká? Alebo by ste sa radi prihlásili len máte strach či máte dosť skúseností? Tak čítajte ďalej. 

Čo ak nemáte žiadne skúsenosti s prácou s kvetmi?

Kvetinová škola nie je rekvalifikačný kurz, ale práve voľnočasová aktivita určená všetkým kreatívnym dušiam či milovníkom prírody. Takže predošlé skúsenosti s prácou s kvetmi nie sú potrebné.

Koncept Kvetinovej školy je reakciou na zákaznikov, ktorí našu tvorbu obdivovali a často sa pýtali, čo a ako majú doma urobiť, ako sa správne starať o kvety, ako uviazať pekný veniec či kyticu. Rozhodli sme sa, že namiesto jednoduchých odpovedí vás rovno aktívne zapojíme do práce. Lebo niečo aspoň raz urobiť je lepšie ako storáz o tom počuť. A tak už piaty rok úspešne usporadúvame workshopy, kde si skúšate teóriu v praxi.

Podľa čoho navrhujeme témy kurzov?

Témy kvetinovej školy sú rôzne, základnými sú uvitie venca, viazanie kytice, tvorba aranžmánu alebo výsadba. Jednotlivé témy sa zvyknú opakovať, no zároveň sa vždy líšia, či už spôsobom aranžovania alebo rastlinným sortimentom. Aj zákazník, ktorý kurzy u nás navštevuje pravidelne si vždy nájde v ponuke niečo nové. Držíme sa ročných období, takže sortiment sa počas roka stále obmieňa.

Ponúkame jarné, letné, jesenné a zimné kurzy. Aktuálnu ponuku kurzov nájdete vždy v našom eshope. <TU>

Kurzy na nasledujúcu sezónu zverejňujeme zhruba mesiac pred prvým naplánovaným kurzom. Preto ak tam ešte nie sú, nemajte obavy, pridáme ich keď to bude aktuálne.

Foto: Ateliér Papaver

Ako to na workshope prebieha?

Najprv vám predstavíme sortiment, s ktorým počas kurzu budete pracovať. Naučíte sa názvy všetkých rastlín, a to dvojjazyčne – latinské aj slovenské. Vysvetlíme vám aj to, podľa čoho sme vybrali tieto konkrétne rastliny, aby ste si v budúcnosti vedeli aj sami vybrať sortiment na aranžovanie v domácich podmienkach.

Následne vám vysvetlíme techniku a celý postup výroby. Po úvodnej ukážke začneme tvoriť postupne po jednotlivých krokoch všetci spolu. Nielenže vám pomáhame počas aranžovania, ale po celý čas vytvárame aj my svoj aranžmán, takže vidíte reálne ako sa čo má urobiť. Ak ste nikdy s kvetmi nepracovali, nemusíte sa báť, sme tam na to, aby sme vás to naučili.

Foto: Jana Kuššová

Výsledok práce si beriete domov

Máte sa čím chváliť a je to tiež pekná spomienka. To, čo u nás vytvoríte je už vaše.

Rastliny, s ktorými na workshopoch pracujeme, nevyberáme len tak bez rozmyslu. Snažíme sa jednak o to, aby vydržali aspoň 5-7dní čerstvé a taktiež o to, aby spolu v aranžmánoch pekne hrali. Máme ale v obľube zakomponovať do výberu aj jednu – dve špecialitky. Tieto rastlinky sú často krehké a vydržia kratšie, no sú tak krásne, že by bol hriech vás s nimi nezoznámiť.

Ak sa rozhodnete pre viazanie venca alebo výsadbu, tak máte istotu, že vám budú radosť robiť naozaj dlho. Sortiment do vencov vyberáme tak, aby sa krásne vysušil a vydržal aj rok. Samy máme doma vence, ktoré majú viac ako dva roky a stále vyzerajú k svetu!

Foto: Ateliér Papaver

To je všetko?

Zďaleka nie. Práca s kvetmi, hlinou, machom a inými prírodnými materiálmi je relax a veľká psychohygiena. Pri káve, príjemnej hudbe a milej atmosfére si zaručene oddýchnete a prekvapíte samých seba svojou šikovnosťou. Pre veľa žien sa kvetinová škola stala pravidelnou aktivitou a chodia si k nám oddychnuť po práci.

Zdroj úvodnej foto: Jana Kuššová