Uverejnené

Príbeh jednej svadby: Silvia a Cyrko

Ateliér Papaver vám bude prinášať inšpirácie aj v podobe svadieb, na ktorých sme sa podieľali. Táto svadba je zaujímavá tým, že hlavným prvkom výzdoby boli vence. Sprvu to znie možno zvláštne, no vyzeralo to naozaj perfektne.

Predstava nevesty:

“Výzdoba by sa mala niesť v jednoduchom vinársko-prírodnom štýle. Čo sa týka farieb, prevládať by mala zelená, doplnená menšími kvetmi v bielej farbe. Sedenie pre nás a rodičov bude pozdĺžne a pre hostí budú stoly guľaté. Hlavný stôl by mal pôsobiť honosnejšie, preto by sme chceli vo výzdobe použiť viac bielych kvetov. Hlavnou požiadavkou je, aby kvetinová výzdoba bola bohatá, hlavne do objemu. Svadobná kytica a ďakovné kytičky pre maminy by mali byť stredne veľké, opäť zelenobiele ako zvyšok výzdoby s bielou stužkou.”

Termín svadby: 14.9.2017
Lokalita: Starý dom
Foto: Matúš Koprda
Video: NoMartin
MUAH: Boris Bordács

Foto: Matúš Koprda

Hlavnými kvetmi výzdoby boli biele dahlie, ktoré sú v septembri v sezóne. Tie sme doplnili krémovými trsovými ružami, lisiantom, drobnými astrantiami, jemným astilbe, lysimachiou a eryngiom. Zelenú časť výzdoby tvorilo viacero druhou eukalyptov – Eucalyptus cinerea, Eucalyptus populus a Eucalyptus parvifolia.

Svadobná kytica bola podľa predstáv nevesty menšia, jednoduchá, ale zároveň nedbalá a trošku rozstrapatená. K nej boli zladené aj ostatné doplnky, pierka aj kytice pre svadobné maminy.

Foto: Matúš Koprda

Táto svadba je zaujímavá tým, že hlavným prvkom výzdoby boli vence. Sprvu to znie možno zvláštne, no vyzeralo to naozaj perfektne a tento koncept sa veľmi hodil aj k vybranej lokalite. Vo vencoch sme spojili viacero druhov eukalyptu, drobné biele astrantie a zopár lisiantov.

Po svadbe sa venčeky rozdali hosťom a tí majú na tento krásny deň doteraz voňavú spomienku zavesenú doma na stene či dverách. Vinársky look výzdoby podčiarkli čísla stolov z korkových zátok, ktoré si nevesta sama vyrobila.

Foto: Matúš Koprda

Na guľatých stoloch teda prevládala zelená, zato hlavný stôl doslova rozkvitol. Po celej dlžke ho zdobila nedbalá zeleno biela girlanda plná kvetov, ktorá pozvolne prevísala z oboch bočných strán stola.

Foto: Matúš Koprda

Zo svadby si môžete pozrieť aj video:

Zdroj titulnej fotky: Matúš Koprda