Uverejnené

Kde pri svadobnej výzdobe použiť kvety

Ako sa hovorí – fantázii sa medze nekladú a kvety na vašej svadbe môžu byť naozaj všade. Môžu – nemusia. Kde by ale chýbať nemali?

Svadobná kytica

Romantická? Farebná? Lúčna či naopak elegantná? Možností, či už farebných alebo kvetových, je veľa. Ideálnym riešením je otvoriť Pinterest, zadať kľúčové slová “wedding bouquet” (prípadne s prívlastkami ročných období alebo farieb) a ukladať obrázky, ktoré vás najviac zaujmú.

Trendom už dávno nie sú guľaté uhladené “biedermeierky”, ale práve naopak – kytice viazané viac divoko, uvoľnene a nepravidelne. To im na kráse neuberá, ale pridáva, tak sa ich nebojte.

Foto: Martin Faltejsek Photography

 

Svadobné pierka

Kedysi bolo zvykom označiť všetkých svadobčanov, táto tradícia sa však pomaličky vytráca. Predsalen je tu pár ľudí, ktorých z tohto vynechať nemožno – ženích, svadobní otcovia a svedok (prípadne družbovia). Svadobné pierka, ako aj ostatné doplnky a časti kvetinovej výzdoby sa dolaďujú ku kytici.

Foto: Tomáš Benčík

 

Kvetinové korsáže alebo kytice?

Na družičky a svadobné maminy nemôžeme zabudnúť. Korsáž je pekná a zároveň praktická – nezavadzia v ruke a nemusíte ju odkladať ako kyticu. V letných mesiacoch však treba rátať s tým, že kvietky na nej vydržia kratšie. Keď však obetujete krásnu pivonku alebo iný kvet, je možné vyskladať korsáž tak, aby prežila aj veľké horúčavy. A čo tie kytice? Menej praktické, no viac vyniknú na fotkách. A keď ich odložíte do vody, budú vám robiť radosť ešte pár dní po svadbe.

Foto: Janka Kuššová

 

Kvety do vlasov

Živé kvety sú krásnym doplnkom aj do vlasov. Či už vo forme venčeka, čelenky, hrebienku alebo len tak pozapichované v drdole. Najprv su vyberte účes a potom sa rozhodnite, aký doplnok je najvhodnejší.

Výzdoba obradného miesta

Počas obradu sa každý pozerá vaším smerom, ako hostia tak aj fotografi cez objektív. Aj preto je zvykom skrášliť oltár alebo obradný stôl kvetmi. Stačí jeden aranžmán a hneď to vyzerá inak.

Kytičky v svadobnej uličke tiež nič nepokazia.

Pokiaľ máte svadbu vonku, obradné miesto by sa malo zvýrazniť. Tento účel plní slavobrána. Tá môže mať rôzne podoby – konštrukcia zaplnená kvetmi, látka prehodená cez strom alebo dokopy stlčené drevenné trámy.

Foto: Tomáš Benčík

Výzdoba stolov

Kvety na stoloch nesmú chýbať. Veľkosť a tvar kvetinových dekorácií závisí od usporiadania a tvaru stolov. Ideálnou alternatívou pre guľaté stoly sú širšie centrálne aranžmány vo výške očí, aby na seba hostia bez problémov dovideli. Pri tomto type stolov vyzerajú skvelo aj vence. Pri pozdĺžnom sedení sa viac hodí použiť menšie a užšie aranžmány, drobné vázičky s pár kvietkami navoľno alebo eukalyptové girlandy na stred stola.

Tip 1 – nezabudnite na sviečky, tie zabezpečia útulnú a romantickú atmosféru.

Tip 2 – eukalyptová halúzka alebo kvietok na prestieraní poteší každého detailistu.

Výzdoba zasadacieho poriadku

Maliarske stojany s plátnom, zrkadlá, drevenné tabuľe, bedničky – aj takúto formu môže mať zasadací poriadok. Položte k nemu lampáš, vázu s pár kvetmi alebo oňho pripevnite par halúzok eukalyptu.

Kvety na tortu a candy bar

Dobré jedlo a pekné kvety idú v dnešnej dobe ruka v ruke. Zdobenie torty a candy baru mám sama veľmi v obľube, no určite nebudem klamať, keď poviem, že každá cukrárka si svoje výtvory najradšej ozdobí sama. Máme vo zvyku vyčleniť vždy pár kvietkov bokom, aby aj tieto drobné detaily korešpondovali s celou výzdobou.

Zdroj úvodnej fotky: Matúš Koprda