Uverejnené

Vyrobte si jesenný veniec (Fotopostup)

Uviazať veniec nie je vôbec také ťažké, ako by sa vám na prvý pohľad mohlo zdať. Jesenné farby v ňom sú tak krásne, že sa do toho jednoducho musíte pustiť!

Potrebujeme:

  • Drôtený kruh
  • Nožnice na drôt
  • Drôtená závitnica
  • Záhradnícke nožnice
  • Rastlinný materiál 

Ak chcete aby vám venček vydržal dlho, je potrebné vybrať rastliny, ktoré sa pekne vysušia. My sme použili eukalyptus (Eucalyptus cinerea), grevileu (Grevillea), skímiu (Skimmia), limonku (Limoneum), kotúč (Eryngium), šípky (Rosa canina) a farebné listy dubu (Quercus) a buku (Fagus).

Foto: Ateliér Papaver

1. Všetok rastlinný materiál nastriháme záhradnými nožnicami na zhruba 10-12cm dlhé halúzky. Grevileu a limonku môžete pokojne natrhať aj rukami.

Foto: Ateliér Papaver
Foto: Ateliér Papaver

2. Drôtené kruhy v jednom mieste ovinieme závitnicou, pričom necháme trčať von aspon 10cm drôtu. Počas vitia venca dávame pozor, aby sa nám trčiaci drôt nestratil. Na konci ho budeme ešte potrebovať.

Používajte dva drôtené kruhy. Máte tak istotu, že aj pri ťažšom rastlinnom materiáli nebude z venca časom vajíčko.

Foto: Ateliér Papaver
Foto: Ateliér Papaver

3. Dávajte si pozor na to, aby viazaničky mali približne rovnakú veľkosť. Veniec tak bude rovnomerne hustý po celom obvode.

Foto: Ateliér Papaver

4. Posledné viazaničky uložíme najlepšie tak, že si prvú trochu pridvihneme.

Foto: Ateliér Papaver

5. Keď máme pokrytý celý obvod venca, nájdeme na jeho zadnej strane trčiaci drôt a o ten urobíme uzol a očko na zavesenie.

Foto: Ateliér Papaver

Venček si môžete dotvoriť pomocou tavnej pištole. Dolepte si naňho napríklad plody machovky (Physallis), okrasné jabĺčka alebo kúsky sušenej hortenzie (Hydrangea).

Zdroj úvodnej fotky: Ateliér Papaver