Uverejnené

Príbeh jednej svadby: Radka a Matúš

Horúce leto, svadba vonku a kvety, ktoré nemajú radi teplo. Ako sme sa s tým vysporiadali? Prečítajte si ďalší z príbehov o svadobnej kvetinovej výzdobe.

Predstava nevesty

“Kvetinová výzdoba by mala byť prevažne bielo-zelená s pár detailami v pudrovej farbe. Hlavná kytica by mala mať pudrovú a bledošedú stužku. Svadobná hostina bude v exteriéri, v prípade pekného počasia za zelenými stolmi z Wiegerovej vily bez obrusov a v interiéri za okrúhlymi stolmi. Samotný priestor vo Wiegerovej vile je zelený, prírodný a krásny, preto uvažujem o takých menších kytičkách. Čo vy na to?“

Termín svadby: 28.8.2017
Lokalita: Wiegerova vila
Foto: Tomáš Benčík

Foto: Tomáš Benčík

Počasie vyšlo parádne, obrad sa mohol konať pod gaštanom vonku v záhrade. Toto miesto je čarovné samo o sebe, takže naozaj netreba veľa – látka prehodená cez strom, dve vintage drevené bedničky a zopár kvietkov.

Radka si vysnívala ako hlavný kvet krémové dálie (Dahlia Caffe au Lait). Keďže svadba bola koncom augusta a celá hostina aj s obradom mali prebiehať vonku v záhrade, neboli to úplne ideálne podmienky pre tento kvet. Tento druh dálií je extrémne krehký a náchylný na prílišné teplo, preto rýchlo vädne.

Spravili sme teda kompromis a dálie sme použili len v svadobnej kytici, kytici na fotenie a v hlavných aranžmánoch. A tak sme boli obe spokojné – Radka mala svoj vysnívaný kvet a ja som mohla mať dušu na mieste, že výzdoba vydrží krásna celú svadbu.

Foto: Tomáš Benčík

Pozdĺžne drevené stoly určené na hostinu zdobili malé kytičky v sklenených vázach v kombinácii s čajovými sviečkami. Na stred hlavného stola pre novomanželov s rodičmi sme umiestnili centrálny aranžmán a po bokoch kvietky navoľno v menších vázičkách.

V ružovej farbe bola plyšová astilba (Astilbe), bielu farbu zastúpili hlaváč (Scabiosa), čerkáč (Lysimachia), jarmanka (Astrantia), černucha (Nigella) a kotúč (Eryngium). Samozrejme eukalyptus nesmel chýbať.

Foto: Tomáš Benčík

Doladené boli aj detaily ako Radkin venček či svadobná torta. Venček bol veľmi jednoduchý, aby nepôsobil veľmi okato, ale iba ako jemný doplnok.

Foto: Tomáš Benčík
Foto: Tomáš Benčík

Zdroj úvodnej fotky: Tomáš Benčík